Wysoka nośność przy niewielkiej grubości płyt HPL? Żaden problem dla RAMPA-muf typ E!

Stefanie Jeschonnek News

Szereg zalet płyt HPL (High Pressure Laminate/Compact) jest powszechnie znany w wielu obszarach zastosowań. W przeszłości okazało się jednak, że nadal nie ma idealnego rozwiązania dla łączenia szczególnie cienkich płyt HPL/compact o grubości mniejszej niż 10 mm. Aby zaoferować klientom maksymalną elastyczność, firma RAMPA podjęła się zadania znalezienia rozwiązania. Zgodnie z mottem „Good idea! Let’s make it.“ producent techniki połączeń opracował wówczas innowacyjne mufy RAMPA typ E.

Stabilne rozwiązanie łączące dla płyt kompaktowych HPL o grubości od 6 mm

Zorientowana na potrzeby innowacja produktowa firmy RAMPA wypełnia dużą lukę w zakresie obróbki płyt HPL/compact. Już od grubości płyty wynoszącej tylko 6 mm można bez problemu wkręcać mufę RAMPA typ E nawet bez właściwości samogwintujących, dzięki czemu nie jest już potrzebny klej jako alternatywa. Niezbędne nawiercenia można wykonać za pomocą standardowego frezu lub wiertła, co daje korzyści w zakresie kosztów montażu.

Mufy typ E mają średnicę zewnętrzną 9 mm i długość tylko 4,8 mm. Pomimo tak małych rozmiarów, nawet w niewielkiej przestrzeni montażowej utrzymują one duże obciążenia ok. 200 kg. Ponadto innowacyjne wkładki gwintowane nie wymagają dużych odstępów od krawędzi i mogą być wielokrotnie odkręcane, co dodatkowo zwiększa możliwości zastosowania w cienkich płytach HPL. Dzięki mufą typ E klienci RAMPA mogą teraz zmniejszyć nakłady pracy przy montażu i tym samym zaoszczędzić kolejne koszty.

Duże możliwości zastosowania muf RAMPA typ E

Płyty HPL/compact są stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. We wnętrzach przede wszystkim liczne meble wykonane są z płyt HPL/compact. Materiał ten sprawdza się również w przypadku okładzin, boazerii, frontów i innych. Przykłady do zastosowań zewnętrznych to wyposażenie kempingów, okładziny elewacyjne i znaki informacyjne. Niezależnie od tego, czy HPL jest wybierany do użytku wewnętrznego czy zewnętrznego: Wszędzie tam, gdzie stosowane są cienkie płyty HPL/compact o grubości warstwy od 6 do 10 mm, nowy produkt RAMPA sprawdził się jako niezawodne rozwiązanie łączące. Nowe mufy typu E stanowią więc optymalne uzupełnienie dotychczasowej oferty RAMPA. RAMPA posiada wiele innych rozwiązań przygotowanych dla większych grubości HPL i innych materiałów. Wiele opcji połączeń RAMPA, w tym mufy typ E, można łatwo znaleźć i zakupić w sklepie internetowym RAMPA.