O nas

Firma RAMPA zajmuje się technologią elementów złącznych od roku 1907. Hans Herrmann Brügmann, założyciel firmy, zaprojektował na potrzeby swojej codziennej pracy trwałe mufy do drewna, które stanowiły pierwowzór naszych przyszłych produktów. Wkręty do drewna musiały mieć możliwość wielokrotnego odkręcania i ponownego wkręcania w materiał bez zmian jakościowych, co udało się dzięki zastosowaniu muf RAMPA.

Samogwintujące mufy / wkładki gwintowane stanowią dziś stały element wykorzystywany przy budowie konstrukcji drewnianych, metalowych i plastikowych. Firma RAMPA zaczęła się rozwijać właśnie dzięki potrzebie stosowania systemów złącznych do drewna.

Działając na początku jako zakład ciesielski w hamburskiej dzielnicy Bergedorf, nasze rodzinne przedsiębiorstwo przeszło w międzyczasie w ręce piątego już pokolenia właścicieli. Mufy marki RAMPA są od dziesięcioleci synonimem wysokiej jakości systemów złącznych wykorzystywanych w przemyśle meblarskim.


„Solidne rozwiązania są podstawą budowania zaufania wobec marki.”

Kristina BrügmannPojęcie „mufy RAMPA” jest dziś dla wielu znakiem rozpoznawczym. Długoletnie doświadczenie w produkcji, wiedza techniczna oraz wysoka jakość prosto z Niemiec pozwoliły firmie RAMPA na osiągnięcie pozycji lidera w swojej branży. Niemały wkład miał w tym również intensywny dialog prowadzony z naszymi Klientami, który pozwolił nam na projektowanie produktów zgodnie z ich potrzebami.